Portal past wings-2.kapitola

24. srpna 2012 v 9:32 | Mai

2.VÝPRAVA NA SAFARI
Winx se podívali na Faragondu.Poté zpět na notebook a viděli "jeho skrýš",jak sama řekla Faragonda.Na Safari.
,,Vy o tom něco víte,paní ředitelko?"divila se Bloom.
Faragonda přivřela oči a vydechla si:,,Ano vím,Bloom.I Griselda a celý učitelský sbor o tom něco ví."
Stella se lekla a vykřikla:,,Tak nám něco povězte,může nám to pomoct při dalším hledaní!"
,,A proč jste nám nic neřekla už když jsme šli hledat Roxy??!!Nemusela se ztratit i Tecna!"zvolala naštvaná Musa.
Faragonda nemohla uvěřit svým uším.Pravě teď slyšela nadávání jí samotné od jedné z jejích nejlepších studentek na škole.Musela přiznat pravdu!
,,Víte,už delší dobu po Magixu řádí nějaký lovec magických stvoření.A nejenom tady v Magixu,ale také i na z
Zemi.A nejhorší je že..že..do skupiny magických stvořčení patříte i vy víly.Nejnovější zprávy hlásí o tom kde sídlí a kde by jsme si měli na něj dávat pozor.Jeho sídliště právě na Safari,kde je podle toho vašeho zařízení právě teď Tecna.Je jasné,že je tam i Roxy a ostatní magická stvoření co unesl.On chce totiž využít jejich magii k té své a mít nadvládu nad celým vesmírem.Jen tak pro zajímavost,nevěděla jsem to do té doby co přišly nejhlavnější novinky o něm.A to už jste byli na Zemi.A také vím jak se jmenuje...."vypověděla Faragonda.
Winx se divili všem tvrzením slečny Faragondy a také jejím pozastavením věty.
,,Jak se jmenuje??!!?"zakřičela Musa.
,,Portalus.Jmenuje se Portalus.Říká se mu tak proto,že má moc otevírání portálů minulosti."dořekla svou větu Faragonda.
,,Dobrá,teď už něco víme o svém protivníku!Teď už ho můžeme i napadnout a neutečeme jako minule!"opět správně navrhovala Layla.
Když už se Winx vydávali pryč z místnosti,Faragonda ještě zavolala Bloom.Ostatní Winx tedy počkali na Bloom.Faragonda něco hledala ve své knihovně a pak vytáhla z knihovny kus papíru.Byla to mapa Safari.Dala jí Bloom.
,,Ať se tam aspoň vyznáte."řekla Faragona a mapu předala Bloom.
A odešli.
(Poté na Zemi na Safari)
Winx prohledávali celé Safari.Na mapě nebylo napsáno,kde se přesně Portalus nachází.Vtom se ale před Winx objevilo více cest.Byly tři.Winx se tedy rozdělili po dvojcích,až najednu.A to byla Musa,která musela jít sama.Bloom provedla takové kouzlo a rozmnožila počet map.Byly přesně tři.Pro každou.Po pravé cestě šla Bloom a Layla,po levé cestě šla sama Musa a po prostřední cestě šla Stella a Flora.
Musina cesta:
Musa šla a šla,ale nic před sebou neviděla.Cesta byla prázdná.Žádně stromy u cesty,žádní pocestní,ani žadné lesní zvířátka.Vlastně tam nebyl ani les.Musa měla takový divný pocit z této cesty.Nebyla si jistá,jestli si vybrala tu správnou cestu pro sebe.Bála se.Ale poté svůj názor změnila a byla i ráda,že se vydala tudy.Uviděla totiž Roxy,Tecnu a ostatní magická stvoření uvězněná Portalusem.Všichni byli ale svázáni kouzelným provazem,a tak je jen tak nemohla normálně rozvázat.
,,Musa Believix!!!"zvolala a přeměnila se na Believix vílu.
Stellina a Flořina cesta:
Tato cesta byla stejně prázdná jako ta Musina.Ale na tomto konci cesty nebyla uneslá magická stvoření,ani konec nebyl této cesty.Ale i přes toto tvrzení mapy,našla Stella s Florou konec cesty.Ani se tomu nedá říkat konec cesty.Před Stellou a Florou byl portál.Stella se naklonila a podívala se blíže do portálu.Vykulila oči a podívala se znovu na Floru.V portálu totiž viděla chvílemi Alfii,chvílemi zase Mračnou věž,chvílemi zase Rudou fontánu a chvílemi taky i Magix a Zemi.Ten portál byl průchod dimenzemi.
,,Víš co to znamená,Stello?Ten portál musíme zničit!Aby se už Portalus nemohl nikam jinam dostat!"řekla Flora.
,,Winx Believix!"vykřikla Stella a obě se též jako Musa přeměnili na Believix víly.
Bloomina a Laylina cesta:
Bloomina a Laylina cesta nebyla o nic moc lepší než ty cesty ostatních.Prázdná,opuštěná,dlouhá a tajemně strašidelná.Ale konec měla také jiný.Bloom a Layla se rozhlíželi do stran cesty,jestli něco neuvidí,ale neviděli nic.Vtom ale Bloom popadla Laylu a běžela s ní o kus cesty dozadu.
,,Co to vyvádíš?"lekla se Layla.
Bloom ukázala na "!drobnou věcičku!",které si Layla "!tak trochu!"nevšimla.Před nimi byl muž a portál jeho vlastní moci.Byl to Portalus.Měl na sobě plášť,a tak mu opět nebylo vidět do tváře.Ale vtom nastala chyba.
Layla pohlédla do portálu a nemohla od něj odtrhnout oči.V Layliných očích byla pouze zář portálu.Vstala a šla k portálu a Portalusovi.Stále blíže a blíže.Bloom ji v tom chtěla zabránit,ale nemohla křičet,jinak by si jich obou všiml Portalus.Ale něco dělat musela.Ale bylo pozdě!Layla už byla u portálu a Portalus ji už i viděl.
Bloom nemohla uvěřit tomu,že Portalus nic nedělal,i když už ji viděl!
,,Bloom Believix!!!"vykřikla Bloom a proměnila se.
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ:
Dokáže Musa osvobodit uneslé magické stvoření?Podaří se Floře a Stelle zničit teleportační portál?A jak to dopadne s Portalusem,Bloom a Layliným problémem?To a další se dozvíte v příštím díle!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama